100₺ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! 100₺ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! 100₺ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! 100₺ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz!

Hangi Diyeti Yapsam?

Tarih: 19.07.2022 12:20
Hangi Diyeti Yapsam?
Her gün binlerce insan diyet yapmaya karar veriyor ancak hangi diyeti yapması gerektiğini öğrenmek konusunda zorluk çekiyor. Hangi diyete başlanmalı diyet yaparken nelere dikkat edilmesi makalemizde sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Hangi Diyeti Yapsam?

    Diyet günümüzde daha çok zayıflamak için aç kalmak olarak tanımlansa da aslında bu son derece yanlış bir bilgidir. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye başlamak için günlük olarak neler yenileceğinin yazılacağı programlara diyet denir.

 

 Diyet Nasıl Uygulanır?

    Kişinin boyuna, kilosuna, yağ oranına, kas oranına yani kısaca vücut kütle indeksine bakılarak oluşturulur. Temelinde kişiyi baz alır. Yani herkes aynı diyeti uygulayamaz. Bu bilgi çok önemlidir çünkü maalesef günümüzde birçok kişi internetten gördüğü beslenme listelerini uyguluyor. Kısa bir süre içerisinde kilo vermesini sağlasa bile uzun vadeli ve sağlıklı olmuyor. Temelini sağlıklı yaşamdan alan diyet uzmanlar yardımıyla hazırlanabileceği gibi kişi kendini doğru tanıyorsa kendisi de hazırlayabilecektir.
 

 Diyet Uygularken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Diyetisyen kontrolünde hazırlanan bir diyet ise günlük yenilen her öğün uzmanla paylaşılmalıdır.

  • ​​​​​​Zayıflamak uğruna aç kalınmamalıdır.

  • Her öğün saatini aksatılmadan yenmelidir.

  • Bol su içilmelidir. Sıvı tüketilmelidir.

  • Spor mutlaka yapılmalıdır. Eğer vaktiniz yoksa bile en az 30dk tempolu yürüyüş yapılmalıdır.

  • En önemlisi sağlığınızda kötü bir gelişme gördüğünüz takdirde hemen diyeti bırakıp bir uzmana danışılmalıdır.

Diyeti Kimler Uygulayabilir?

    Kişinin ihtiyaçlarına yönelik, doğru bir yönlendirmeyle her yaş grubu uygulayabilir.

 

 Diyet Hakkında Dile Getirilmeyenler

    Özellikle günümüzde sosyal medyayla beraber her şey olduğundan daha da abartılmaya başlandı. Diyet bunlardan bir tanesidir. Sanılanın aksine diyetle aç kalınmaz. Hatta istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Tabii ki tek fark istediklerinizi istediğiniz kadar yiyememeniz olacaktır. Bunun dışında diyet tek başına ne yazık ki fayda sağlamaz. Bess Lifes tamamen bitkisel detoks ve zayıflama çayının yanı sıra mutlaka spor şart. Spor yaparken hareketlerinizi kısıtlamayan rahat ürünler giymeyi tercih edin. Yoğun biriyseniz ve dışarıya çıkmaya bile zaman zor buluyorsanız da en azından evde en az 30 dakikalık tempolu yürüyüş yapabilirsiniz. Bess Lifestermal ürünleri ile terlemeniz kolaylaşır ve konforlu bir spor yaparsınız. Emin olun bu bile fayda sağlayacaktır.
    Diyete başladığınız zaman başlarda zorlanabilirsiniz hatta bu 1 ay belki de 2 ay sürebilir. Endişelenmeyin zamanla vücut buna alışacaktır, mideniz küçülecek eskisi gibi yemek yiyemeyeceksiniz.
    Sizde kendiniz için güzel bir gelecek istiyorsanız buna ilk başta kendinizden başlamanız gerekir. Diyet de sanılanın aksine sağlıklı bir yaşam için atılmış büyük bir adımdır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...